6 dôvodov, prečo zimu stráviť v Južnej Amerike

Pavol Luptak
2 min readJul 23, 2022

1. Plynová / energetická apokalypsa sa vás nijako netýka

Napríklad Paraguaj nevie, čo robiť s elektrickou energiou, 70% vyváža, cena kWh je rádovo nižšia ako v EÚ a aj preto sa Paraguaj stáva “crypto mining” veľmoc.

2. V zime tam bude teplo, nemusíte navštevovať “vyhrievacie centrá”, ktoré už teraz plánujú spustiť v Nemecku

V Paraguaji až príliš (v decembri a januári, tam môžu byť 40 stupňové horúčavy). Vás sa to ale netýka, lebo akurát vtedy si odskočíte do Florianapolisu (Brazília) alebo Punta del Este (Uruguaj) na pláž, kde bude príjemná teplota. A keď nemáte radi pláže, tak na juh Patagónie (El Chalten), kde bude príjemná teplota na vysokohorskú turistiku.

3. Môžete si užívať skutočne nízke ceny. Napríklad surfovať na Argentínskom socializme

V Južnej Amerike je tiež inflácia, ale viete ju napríklad v Argentíne využiť k svojej prospech. Bluemarketový kurz argentínskeho pesos je momentálne 330 pesos za 1 USD (oficiálny štátny 130 pesos za 1 USD). Takže, keď v Argentíne vymeníte USD /EUR cash / BTC za pesos alebo si tam necháte poslať pesos cez Western Union, tak si môžete užívať neuveriteľné zľavy, o ktorých sa vám môže v Európe len snívať.

Inflácia v Argentíne je pre miestnych veľký problém a bude pokračovať.

4. Môžete sa úplne vyhnúť COVID-19 lockdownu

Napríklad Uruguaj nasledoval “švédsky model”, nechal všetko na dobrovoľné rozhodnutie ľudí a skutočný COVID-19 lockdown nikdy nezaviedol. Je preto veľmi pravdepodobné, že v čase nadchádzajúcej pandémie, ho tiež nezavedie.

5. Sú tam výborne krypto aj hudobné akcie

Napríklad 7–13.11 Labitconf, najväčšia latinskoamerická krypto konferencia. Ktorú môžete skombinovať s najlepším hudobným festivalom PrimaveraSound Buenos Aires.

6. A už keď tam budete, tak si vybavíte paraguajský / uruguajský trvalý pobyt

A radi vám s tým v Liberation.Travel pomôžeme. A skombinujete príjemné s užitočným.

Mať trvalý pobyt v krajine s teritoriálnou taxáciou, ktorá neodpísala CRS a rešpektuje súkromie svojich rezidentov, je vždy dobrý nápad.

--

--

Pavol Luptak

Cryptoanarchist and voluntaryist focused on security and society hacking